Orthokeratology-Lens.jpg
ophthalmology
ophthalmology

ophthalmology
ophthalmology

1/4

UYKU LENSİ (ORTHO-K)

Uyku Lensi Nedir?

Uyku Lensi; kişinin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanarak üretilen özel bir tür lenstir. Kontakt lenslerden farklı olarak, sadece gece uyurken kullanılmaktadır. Bunun nedeni ise,  korneaya baskı uygulayarak göz kusurlarını tedavi edebilmesidir. Miyop ve astigmat, korneanın yapısındaki bozulmayla ilişkili olduğu için bu baskılama korneadaki bozulmayı düzeltmeye yöneliktir. Uyku Lensi’nin temel amacı korneaya yeniden şekil vererek, göz kusurlarını ilerlemesini önlemektir. Böylece siz uyurken miyop ve astigmatınız düzeliyor ve sabah uyandığınızda gündelik hayatınıza lens ya da gözlük olmadan devam ediyorsunuz.  Yalnızca gece kullanıldığı için de herhangi bir estetik kaygıya yol açmıyor.

Uyku Lensi Nasıl Çalışır?

Doktorunuz tarafından yapılan detaylı muayeneler sonucunda kornea haritanız çıkartılmalıdır. Uygunluk saptanan kişilerde lens kullanımı başlatılır ve sürekli takip edilerek gözde yarattığı etki takip edilir. Sadece uyurken bu lensi kullanırsınız ve korneanıza baskı uygulanarak, kornea yüzeyinin yeniden şekillenmesi sağlanır. Sabah uyandığınızda lensi çıkartıyor ve gündelik yaşantınıza devam ediyorsunuz. 6 ayda bir kontroller sürdürülmelidir.

Uyku Lensi Kimlere Uygulanabilir?

Uyku Lensi özellikle 6-18 yaş arasındaki çocuk hastalar başta olmak üzere bütün yaş grupları için uygulanabilir ideal bir tedavidir. Çeşitli gerekçelerle gözlük ya da kontakt lens kullanmak istemeyen çocuklarda ve yetişkinlerde rahatlıkla uygulanarak gündelik hayatta konforları artırılmaktadır.

Uyku Lensi Avantajları;

  • 6 – 18 yaş grubu çocuklarda -10.00 miyop ve -4.00 astigmat a kadar düzeltme sağlar.

  • Aktif sporla uğraşanlara büyük kolaylık sağlar.

  • Gündüz lens veya gözlük kullanmaya gerek kalmaz.

  • Gözlük veya lens kutusu, solüsyonu taşıma mecburiyeti olmadan net görüş sağlar.

  • Özellikle alerji ve kuru göz gibi lens kullanımına bağlı problemler yaşayanlar için konforlu bir yaşam sunar.

  • Sadece gece uygulanarak, gün boyu  görüş imkanı sağlar.

  • Herhangi bir cerrahi işleme, acı ve ağrıya neden olmaz.

AERIA_MC_LOGO kopya.jpg

UYKU LENSİ (ORTHO-K)

Uyku Lensi; kişinin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanarak üretilen özel bir tür lenstir. Kontakt lenslerden farklı olarak, sadece gece uyurken kullanılmaktadır.

MARKA

AERIA

MODEL

MATERYAL

MC

RGP

SÜRESİ

> 2 YIL